Немає відгуків, додати
Компания "Экономика транспорта"
+380 67 506 53 64
+380675065364
+380959152402
+380675065364

Як правильно вибрати промисловий насос: поради та класифікація

Як правильно вибрати промисловий насос: поради та класифікація

Промислові насоси є обладнанням для переміщення рідин та газів. Без насосів не обходиться жодне виробництво ― це пов'язано з тим, що в багатьох виробничих процесах потрібна обов'язкова подача рідини або газу.

Промислові насоси являють собою гідравлічні машини, які перетворюють механічну енергію приводного двигуна в енергію рідини і забезпечують її рух. Основними технічними параметрами промислових насосів є подача і напір (тиск). Подача ― це обсяг рідини, що подається насосом за одиницю часу, виражений в м. куб/год. (кубометрів на годину) або л/с (літрів в секунду). Напір ― це різниця питомих енергій рідини в перетинах до і після насоса, виражена в метрах водяного стовпа. У промислових насосів об'ємного типу користуються поняттям "тиск", вираженим в атмосферах (кГс/см. кв.) або мегапаскалях (МПА). Один мегапаскаль дорівнює десяти атмосферам.

Існують деякі фактори, що негативно впливають на всмоктувальну здатність промислового насоса, такі як: висока температура перекачується рідини (більше 60°С), нещільність у фланцевих з'єднаннях та сальникової запірної арматури на всмоктувальній лінії, малий діаметр і велика довжина всмоктувальної лінії, засмічення всмоктуючої лінії.

Розглянемо класифікацію промислових насосів.

Різноманітність конструктивних рішень промислових насосів дозволяє застосовувати їх в самих різних областях. Існують консольні, вихрові, шестеренні, роторні та поршневі насоси для води, для перекачування середовищ, небезпечних щодо хімічної активності або вибуховості, для застосування в харчовій промисловості, насоси для стічних вод та багато інших.

Існують кілька варіантів класифікації промислових насосів. Їх можна розділити за способом подачі рідин і газів:
― вакуумні;
― теплові;
― насоси-машини;
― насосні апарати.

Двигуни для насосів діляться на лопатеві та об'ємні. Із-за універсальності та високого ККД в промисловості найчастіше використовують лопатеві насоси, які, в свою чергу, поділяються на осьові, відцентрові і вихрові. Об'ємні промислові насоси також в свою чергу бувають роторні, шестеренні, поршневі, перистальтичні і гвинтові. Насосні апарати діляться на витискувачі, газліфти і струменеві.

Розподіл промислових насосів по роду використовуваної енергії:
1. Насоси, що використовують механічну енергію (ротаційні, гвинтові, поршневі, пропелерні і відцентрові).
2. Насоси, що використовують в якості енергії рідина (тарани і водоструминні насоси).
3. Насоси, що використовують в якості енергії повітря, газ і стислий пар (ерліфти, парові інжектори, монтежю).

По конструкції промислові насоси діляться на одноступінчаті і багатоступінчасті. Від числа ступенів залежить продуктивність насосного обладнання та досягається тиск.

За способом перекачування рідини промислові насоси можна розділити на динамічні (відцентрові) та об'ємні. Динамічні, чи відцентрові насоси перекачують рідину за рахунок силового впливу обертання робочого колеса. Об'ємні насоси створюють напір і тиск за рахунок зміни обсягу робочої камери, в якій циркулює перекачуване середовище. Конструкція, типова для динамічних насосів – це відцентрові агрегати. Із-за поширеності конструкції насоси динамічного типу найчастіше відносять до відцентровим. Найбільш проста і потужна модифікація насосів об'ємного типу – це поршневі насоси, де обсяг робочої камери змінюється за рахунок руху поршня.

Як же вибрати промисловий насос?

При виборі типу насоса на певні умови роботи необхідно мати на увазі:

  • ККД насоса;
  • вартість насосної установки;
  • габарити установки (місце, займане установкою);
  • вартість експлуатації насосної установки;
  • особливості умов роботи насоса.

Зробивши порівняння поршневих та відцентрових насосів, згідно з зазначеними пунктами, видно перевагу останніх, яке полягає в наступному:
― можливість їх безпосереднього з'єднання з швидкохідними двигунами ― паровою турбіною, електромотором. Внаслідок цього, установка виходить компактною, має меншу вагу і займає невеличку площу, внаслідок чого значно знижуються капітальні витрати;
― простота пристрою (відсутність клапанів) і догляду, що зменшує витрати на поточний ремонт та обслуговуючий персонал. Існують повністю автоматизовані насосні станції, обладнані відцентровими насосами;
― рівномірність подачі рідини, а отже ― відсутність інерційних сил;
― рівномірність обертання, завдяки чому не потрібні важкі фундаменти;
― простота регулювання кількості рідини, що подається в широких межах;
― можливість подачі брудної, засміченою рідини;
― мінімальний витрата мастила.

Сегодня в области средних и крупных подач центробежные насосы совершенно вытеснили собой поршневые устройства, оставив последним некоторые специализированные области, преимущественно небольшой подачи и высокого давления (насосы питательные, нефтяные, судовые, для химических жидкостей, гидропрессовые установки). Но даже в этих областях в большинстве случаев центробежные насосы успешно конкурируют с ними, несмотря на то, что их КПД при малых подачах уступает КПД поршневого насоса. Если же учесть отсутствие у динамических насосов передачи, то и в этой части налицо их преимущество.

Сучасні мегаполіси, промислові комбінати, доки, іригаційні споруди вимагають величезних, що вимірюються мільйонами кубічних метрів, мас води. Задоволення таких потреб за допомогою поршневих пристроїв важко собі уявити. А подача десятків кубічних метрів в секунду одним агрегатом не здійсненна у поршневих насосах.

У цьому конкурують між собою різні типи відцентрових насосів: тихохідні насоси з швидкохідними, пропелерні насоси з радіальними для досягнення максимальної компактності й економічності. Перевага при рівних умовах знову-таки залишається за більш швидкохідними типами. Найбільший інтерес при цьому представляють пропелерні насоси, що набули останнім часом широкого поширення.

Приобретать промышленные насосы рекомендуется у предприятий-производителей, предварительно получив консультацию, но в нынешней экономической ситуации не всегда есть возможность купить новый насос, но как выход ― можно отремонтировать и модернизировать уже существующий и он будет служить не хуже нового, но обойдется это на 2/3 дешевле. Предлагаем Вам рассмотреть капитальный ремонт и модернизацию Вашего промышленного насоса в нашей компании "Экономика Танспорта". Про наші можливості Ви можете дізнатися в Розділі Послуги або зателефонувати нам по телефону для отримання консультації по ремонту промислових насосів, вказаною на цьому сайті +38 044 229-44-34.